...Delta Force...DELTA WISŁY - SZKARPAWA - ZALEW WIŚLANY

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.

A. de Saint-Exupéry MAŁY KSIĄŻĘ

Data: 11-13.09.2021
Start: Gniew (stara przeprawa promowa)
Meta: Kąty Rybackie (port)
Dystans: 90 km (w tym 4,3 Mm)

Kolejna późno letnia edycja eksploracji dużych rzek. A jednocześnie pierwszy raz na Wiśle i pierwszy raz w towarzystwie "Kuby" Jakubczyka, podróżnika i sportowca z krwi, kości oraz profesji.

Dzień na Wiśle. Dzień na Wiśle i Szkarpawie. Dzień na Szkarpawie i 7-kilometrowy finisz Zalewem Wiślanym. Ojczysta rzeka niosła wody dużo i szybko, do tego stopnia, że nawet bez wiosłowania kajak, a człowiek w nim, pokonywali czasem 8-9 km w godzinę.

Start z nieczynnej dawno przystani promowej u stóp gniewskiego zamku zakonnego. Po drodze słońca, deszcze i poranne mgły. Tczewskie mosty, Foka - podróżniczka przed mostem w Kiezmarku. Popłynęła ze dwanaście kilometrów od kolegów i koleżanek na Mewiej Łasze (patrz: zakładka POLSKI BRZEG - Z kamerą wśród zwierząt... https://polskibrzeg.pl/?p=2432). Wreszcie prowadząca na Szkarpawę śluza Gdańska Głowa obsługiwana przez przyjazną panią dyrektorkę do spraw obsługi śluzy Gdańska Głowa.

Na Szkarpawie zaś mniej spektakularnie, lecz nie mniej ciekawie. W tym ulewa i ulewa. A po niej zacny nocleg w Humbakówce i nowa, równie zacna znajomość z Jarkiem i jego kocurami.

error: Content is protected !!